Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Něco o mně
Něco o mně


Jmenuji se Marta Havlová, narodila jsem se v roce 1975 ve znamení Berana. Již od mládí mně zajímalo fungování lidského těla a přírodní léčitelství, v té době ještě málo propagované. Ačkoliv jsem zprvu toužila po studiu lékařství, osud tomu chtěl jinak. Vystudovala jsem VŠCHT a již tehdy jsem si uvědomila, v jak přechemizovaném světě žijeme a jak neblahý dopad to má na naše zdraví. Proto se snažím žít co nejvíce to jde v souladu s přírodou a používat co nejméně nepřirozené chemie, chemie takové, která se v přírodě běžně nenachází.


Jsem matkou tří dětí. Když byly mému staršímu synovi 3 roky (teď už je mu 19) a začal chodit do školky, býval často nemocný, hlavně trpěl na záněty středního ucha. Tenkrát dětská lékařka řekla - je třeba vyndat nosní mandle. Šli jsme na předoperační vyšetření na ORL a odtud jsme doslova po otřesném zážitku se zakrváceným synem utekli a tehdy jsem si řekla, že určitě musí existovat šetrnější metoda, jak mu pomoci. A tehdy to začalo. V obchodě mi do očí padla kniha Reflexní terapie pro děti od p. Janči a kde jsem otevřela knihu? Na straně, kde bylo popsáno, jak postupovat při problémech středouší.

 

Okamžitě jsem si knihu koupila a ještě ten den jsem se do ní ponořila a začala studovat. Reflexní terapie mně doslova svými účinky uchvátila. Synkovi jsem jí pravidelně prováděla a ve spojení s bylinkami od Energy, se kterými jsem se v té době zrovna také seznámila, učinila ten zázrak, že syn už nikdy bolavé ouško neměl a k dětské lékařce jsme chodili už jen na pravidelné povinné prohlídky.

 

Tehdy jsem si řekla, že cesta alternativní medicíny je ta pravá. K reflexní terapii přibyly další a další kurzy zaměřené na to, jak tělu pomoci. A nejen tělu fyzickému, neboť jsem si vědoma provázanosti psychiky a fyzického zdraví. Problematika zdraví mě natolik oslovila, že jsem se tomuto začala věnovat časem i po profesní stránce. Baví mně pátrat po příčinách zdravotních problémů, snažím se využít své dosavadní znalosti a schopnosti a nabídnout tak lidem komplexní poradenství a péči.

 

V posledních letech se velmi zabývám problematikou neplodnosti. Nejsem zastáncem umělého oplodnění, řešení vidím v alternativní, tělu i duši přirozené léčbě. Nabízím tímto všem párům, které nechtějí podstupovat martýrium asistované reprodukce, komplexní pomoc při řešení tohoto problému. Využívám zde znalosti z čínské medicíny, reflexní terapii, masáže, psychoterapii, hormonální a Naam jogu a v neposlední řadě svou intuici.

 

Snažím se pomoci od každé bolesti a zdravotního problému, poradit, ukázat směr, jak žít lépe.
Každý je originál, proto i každý potřebuje individuální a celostní přístup.

 

Na závěr chci ještě říct, berme své zdravotní problémy jako poselství těla a duše a výzvu ke změně a růstu :-)