Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Co nabízím » Naam jóga
NAAM JÓGA


Naam jóga představuje unikátní propojení nejmocnější esoterické tradice na světě - duchovní vědy a umění jógové praxe Východu s jedinečnou esoterickou tradicí Západu, Univerzální Kabalou. Výsledkem je hodnotná a velmi silná kombinace duchovního učení. Naam jóga je návratem k Jednotě. Je univerzálním klíčem k dokonalému duchovnímu vývoji. Tato posvátná technologie je nástrojem ke zdraví, štěstí a uvědomění si sebe samého, která nám pomáhá přesunout se z mysli do srdce a učí nás, jak s lehkostí čelit nesnázím a problémům v životě. Naam jóga přináší lásku, víru a naději, světlo a osvícení, energii a sílu.

 

Praktikování Shakti Naam

Praktikování Shakti Naam jógy aktivuje moudrost těla, díky které pak opět může optimálně vyjadřovat originální sílu DNA a navenek vychází to nejlepší, co v člověku je. Je to silné cvičení zaměřené na osvobození a aktivaci vzácné životní síly v nás, díky které dochází vyladění a harmonizaci těla.

 

Jednoduché, nadčasové a velmi léčivé

Shakti Naam je na Západě prakticky neznámá. Je odlišná od ostatních forem jógy. Energii, kterou díky Shakti Naam vytváříme, cítí většina nových studentů do 5 minut. Poskytuje téměř okamžitý prožitek meditativního stavu, protože působí přímo na mozek a nervový systém. Je to mnohem víc než relaxace. Je to fyzickým způsobem získané změněné vědomí, které jogíni popisují již po tisíce let jako stav vyšších vibrací, který umožňuje dosáhnout na spirituální dary jedince a revitalizovat jeho tělo. Lidský mozek, bez ohledu na to, co se říká, je schopný dosáhnout tohoto změněného stavu vědomí, protože ho navozují vnitřní mechanismy, které k tomu vytvářejí vhodnou platformu. V rámci Shakti Naam hodiny se používají speciální série unikátního cvičení, které posilují tělo i mozek, aby mohl jedinec snáze dosáhnout tohoto změněného stavu vědomí v každodenním životě. Tak je ovlivněno jeho jednání, komunikace, inteligence i zdraví.

 

Přínosy

Shakti Naam jóga zvyšuje kapacitu těla vyživovat samo sebe, velmi podobně jako strom, vysoce kvalitní sluneční pránou/energií, přináší kyslík do mozku, posiluje srdce, čistí energetické dráhy těla a detoxikuje a vyživuje orgány. Podporuje tělo v budování a aktivování zásobárny léčivé energie, která je umístěna v podbřišku. Doslova vytváří pohyb v hrudníku a tím stimuluje srdce a jeho velké cévy a zvyšuje kapacitu plic odlišným způsobem než většina jiných druhů cvičení.
Práce s břichem a pánevním dnem posiluje centrum těla způsobem, že zásoba léčivé energie, která sídlí v podbřišku, může být distribuována po těle a přináší vyšší úrovně zdraví. Prospívá mysli, protože stimuluje nejhlubší zákoutí mozku a revitalizuje každou buňku a plní ji čerstvou energií. Všechny klouby a kosti jsou zmobilizovány a celý páteční kanál je vyrovnán. Shakti Naam cvičení jsou navržena tak, aby odstranila nečistoty a stagnující vzduch z plic a břicha a naplnila celé tělo čerstvým životem. Používá unikátní způsob odlišný od jiných forem cvičení, který stimuluje a rozhýbává klouby, nervy, které jsou silnými mosty mezi fyzickou a duchovní dimenzí, mostem mezi nebeskou a pozemskou říší. Dávní velcí duchovní učitelé vysvětlovali svým studentům tento jev tak, že jim přináší klid mysli a setrvání v přítomném okamžiku, protože energetické bloky jsou rozpuštěny a životní síla může plynout.
Jak stárneme, životní síla se začíná zmenšovat a ponechává nás náchylné k mnoha fyzickým a psychickým obtížím. Časem tělo ztrácí schopnost se samo opravit. Shakti Naam způsobuje, že životní síla proudí tělem, působí na omlazení a jasnost stejně jako na koncentraci a paměť. Odstraňuje všechny bloky v cirkulaci životní síly a umožňuje, že naše vnitřní orgány jsou vyživeny a rovnováha našeho těla je znovu nastolena.
Shakti Naam nám dovoluje se spojit s životní sílou a stát se životní sílou v akci. Pracujeme s neviditelnou sílou duše, které se často říká osobní magnetismus a kterou oplývá mnoho úspěšných a charismatických vůdců. Tato duševní síla je klíčem ke zdraví a úspěchu. Shakti Naam způsobuje, že se stáváte fontánou prány, úžasným proudem vitality. To má za následek nárůst neviditelné duševní síly, která je zodpovědná za zdraví, úspěch a duchovní růst ve vašem těle a která přináší volné proudění vaší magnetické osobnosti.
Shakti Naam je pradávná a tajná část vysoké jógové vědy nesmrtelnosti, která není známa většině dnešních škol jógy na světě. Není to pouze pokročilá pozměněná praxe jogínské Sukshuma Vyama, založená na tradičních jógových principech, ale je to také cvičení proti stárnutí - nestárnoucí jóga, která naplňuje tělo životem, zpomaluje proces stárnutí a odstraňuje známky vyššího věku

 

Naam znamená SLOVO

Naam jogíni jsou kabalisté, kteří žijí podle Naam. Na počátku bylo SLOVO. Všechno pochází ze SLOVA a Naam je to SLOVO. Jako Naam jogíni věříme v sílu a účinnost Slova, které bylo použito při stvoření světa a které je nyní pro většinu lidstva “ztraceno”. SLOVO je nejvyšší. Od pádu člověka se stalo naší jedinou nadějí. Praktikováním SLOVA se lidstvo může dostat k nekonečnosti bez interpretace anebo porozumění. SLOVO má moc vytvořit v nás Vědomí. Božská duchovní moudrost a Naam pomáhají člověku znovu získat zpět ZTRACENÉ SLOVO božské a pozemské autority. Tím, že vibrujeme slovo a rosteme vnitřně, postupně nacházíme toto SLOVO, které přímo souvisí s naším posláním v životě. A Naam, SLOVO Boha, je to co otevírá srdce lidské bytosti Bohu. Naam je cesta srdce.
Zpívání Posvátného Naam během lekce pak zpečeťuje a oživuje vše, co student rozvinul na fyzickém i jemnohmotném těle skrze opakování a naslouchání posvátným zvukovým vibracím. Ty otevírají srdce a spojují studenta s jeho nejčistší Božskou podstatou, což je Bůh. Shakti Naam tedy umožňuje jedinci ztělesňovat a vyzařovat lásku. Z fyzické perspektivy Shakti Naam pracuje s nesmrtelnou podstatou, která stojí mimo nás, za karmou, za reakcemi, za bolestí i za potěšením. 

 

Dozvěděli byste se rádi více o původu Shakti Naam jógy?

FILM SHAKTI NAAM JÓGA: Dávné tajemství pro nový věk  V ČESKÉM ZNĚNÍ.
nebo na www.naamjoga.cz